8 Nisan 2009 Çarşamba

Mr. Ense iş başında...

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde 07.04.2009 tarihinden itibaren basılmaya ve dağıtılmaya başlanan 'Alternatif' Fanzin'den bir yazıyı paylaşmak istedim. Ense kod adlı kişinin yazdığı yazı sizlerle:

BAY BEYAZ ve BAYAN KIRMIZI'ya

Uzun süredir gözüme çarpıyorsunuz İşletme Fakültesinin bahçesinde. Önce Bayan Kırmızı, senden başlayalım.

Geçen gün Bakırköy'de gördüm seni. Okul dışında ne halt yediğini merak edip takip ettim. Starbucks'a gidip ''frappuccino'' istedin, tercihini sorduklarında ''java chip chocolate'' dedin. Dışarı çıkıp yürümeye başladın kahvenden tek bir yudum almadan. Bu saçma hareketlerin merakımın artmasına vesile oldu. Otobüse bindin, peşinden geldim. Ağzına kadar dolu bardağın, yer çekimi ve otobüsün dandik hidroliği karşısında kahveye sahip çıkamıyordu. Kahve dökülmesin diye istemeyerek iki yudum aldın. Otobüsten indin, peşindeydim. Metrobüse bindin peşindeydim hala.

Okula vardık fakat sen kahveni içmemekte ısrar ediyordun. İşletme Fakültesi'ne geldik. Ve kahveni yeni almışçasına içmeye başladın. Fakülteye girdin. Sınıfta atacağın taklaların merakıyla peşinden gelmek istedim fakat güvenlikler içeri almadı. Bu durum seni rahatlatmasın, ensendeyim!..

Fakülte güvenliklerine inandırıcılıktan uzak bir ''bittin oğlum sen'' bakışı fırlattıktan sonra arkamı döndüm ve Bay Beyaz karşımdaydı. Pembe Lacoste tişört, Rayban gözlük, 8 cepli şortunu giymiş fakülte bahçesinde ''slow motion'' adımlar atıyordun. Şortunda sekiz cep bulunmasına rağmen arabanın anahtarını, Marlboro Light paketini, I-phone 3G'ni ve markasını bilmediğim muhtemelen pahalı cüzdanını elinde taşıyordun.

Her gün aynı numaralarla çevrenizin size imrenmesini bekliyorsunuz.

Bayan Kırmızı hergün elinde soğumuş ''frappuccino'' ile okula gelip puan toplamaya çalışıyor, Bay Beyaz ise I-phone 3G'sini 8 cepli şortunun bir cebine koymayıp milletin gözüne sokmayı tercih ediyor.

Hastayım size. Ya da siz hastasınız!...

ENSE

Hiç yorum yok: